توضیحات

بذر خیار گلخانه ای خسیب
بذر خیار گلخانه ای خسیب یکی از بهترین ارقام خیار پر گل و معروف بوده و تولید بوته ای پربار و خود هرس می کند. بذر خیار پر گل خسیب مناسب کشت گلخانه ای در فصل بهار و تابستان و اوایل پاییز است. بذر خیار گلخانه ای خسیب دارای بوته بسیار نیرومند و باز، با راندمان بالا و ماندگاری بسیار خوب، می باشد.

بذر خیار گلخانه ای پر گل خسیب در زمستان و اوایل بهار که اختلاف دمای شب و روز زیاد می شود، دچار سقط میوه نمی شود ، دارای میوه بندی منظم است. بوته آن با فاصله کوتاه میانگره ، دارای دستک های متناوب و بدون شاخه جانبی است، اندازه برگ ها نیز کوچک می باشد.

بذر خیار خسیب
بذر خیارخسیب دارای ویژگی هایی است که در زیر به آن اشاره شده است:

رشد رویشی بسیار مناسب با ماندگاری مطلوب
بازدهی منظم و بسیارعالی در طول فصل
انعطاف پذیری بسیار خوب
دارای مقاوت نسبی به عوامل بیماری های:

ویروس زردی آوند خیار (CVYV)
ویروس موزاییک هندوانه ( WMV)
ویروس موزاییک خیار(CMV)
ویروس موزاییک زردی کدو (ZYMV)
ویروس لکه حلقوی پاپایا ( PRSV)
بیماری مخرب گموزو
بیماری سفیدک پودری
بذر خیار گلخانه ای خسیب دارای رشد رویشی قوی است که این رشد به صورت ایده آل و متعادل می باشد و رشد علفی ندارد. بذر خیار گلخانه ای خسیب محصول شرکت پرسابقه و معتبر رکزوان (RIJK ZWAAN ) از کشور هلند است که دارای سابقه ای با بیش از ۹ دهه فعالیت در زمینه اصلاح سبزیجات و تولید بذور می باشد و در بسته بندی های ۵۰۰ عددی در بازار توزیع شده است.

بذر خیار گلخانه ای خسیب رکسوان، دارای میوه ای ترد و خوش فرم با ظاهری سیلندری شکل بوده و ابعاد میوه ها ۱۶ تا ۱۸ سانتی مترو یکدست، رنگ میوه ها سبز تیره براق و شیار دار است.